Tere, mina olen Hele. 
Otsin järjepidevalt viise, kuidas elada nii, et kõik elutahud on täidetud ja tasakaalus. Olen kaasteeliseks, mitte õpetajaks, loomas sinu kasvamiseks ruumi. Alati valmis siira uudishimuga õppima, et kuidas saab veel paremini.

Mis on need asjad, mis mind elus täidavad

Esimesel kohal on head ja ehedad suhted. Vanematega, lastega, sõpradega ja abikaasaga, kellega koos seda elu loome juba rohkem kui 20 aastat. Selged suhted on oluline vundament, et saaksime ehitada üles oma ettevõtmisi, luua midagi uut, et oleksime tasakaalus. Seega hoian oma tähelepanu sellel, et mu suhted oleksid korras – erimeelsused saaksid selgeks räägitud; oleks võimalik kasvada ja areneda; oleks rõõmu ning kõikides suhetes oleks teine pool vastuvõetud sellisena nagu ta on.  Et mina oleksin nendes suhetes vastuvõetud sellisena nagu ma olen – see on see piisavuse tunne. 

Teine, mis mind toidab on tegelemine iseendaga ja enda aktsepteerimine sellisena nagu ma olen. Olles loomult emotsionaalne ja õrn, oli mul aastaid tegemist, et tunda enda piisavana ja mitte teistega võrdlemise hirmust asju tegemata jätta. Seda isegi senior management liikmena rahvusvahelises finantsettevõttes. Aitas töö iseendaga läbi Kriya jooga, emotsioonide ja mõttemustrite puhastamine, igapäevased meditatsioonid ja hingamisharjutused. Nüüdseks on see kõik osa minu elust juba pea 13 aastat. Kuigi ebakindluse ja mitte piisavuse kärbes võib endiselt kõrvusse pinisema tulla, on see on toonud tasakaalu ja stabiilsuse – ma tean kes ma olen ja ma tean mida ma soovin.

Kolmandaks sütitab mind võimalus luua muutust. Uued algatused, areng, edasiminek. Nii tegevustes, kui seoses inimestega. Elu ei pea olema raske, kerguse loomine ja kerguses loomine võiks olla loomulik. Pidev kasvamine on nii inspireeriv. Mul oli kunagi üks alluv, hästi võimekas, kasvule orienteeritud ja särasilme. Ma tundsin, kuidas ma ei osanud igal ajahetkel olla tema jaoks piisavat vabadust ja võimalusi pakkuv juht. Temaga koos töötamine oli mulle heaks tõukeks juhina kasvamisel. Kui ta me ettevõttest edasi liikus, kinkis ta mulle raamatu pühendusega “Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine sinna, kus rada ei ole ja ole teerajaja!”. Aitäh sulle, see tiivustas mind! Mulle meeldib inimestesse uskuda. Sellepärast ma olengi coach, sest ma usun, et inimene ise sobiva toetusega, suudab oma tiivad lahti lüüa ja lennata palju kõrgemalt.

Olen õnnelik inimene ja selle üle väga tänulik. Elule, mis seda pakkunud on; inimestele enda ümber, kes seda toetanud on ja iseendale, et oskan seda märgata ja seda elada.

Raamatud, mis mind viimasel ajal on inspireerinud

Vaatenurga muutmiseks

Seda raamatut olen suisa kolm korda lugenud sel aastal. Miks on oluline keskenduda võitudele? Kuidas see aitab sul oma tegemistega efektiivsemalt ning mis peamine - rahulolevamana, hakkama saada. Raamat ilmus sel suvel ka eestikeelsena.

Enda ja teiste tunnete mõistmiseks

Imeline raamat mõistmaks tunnete erinevaid tahke ja sügavust. Tundsin end ära nii mitmes kohas: mida teeb võrdlemine, mis vahe on empaatial ja kaastundel, kuidas hirm meid kontrollib. Soovitan kogu südamest.

Teadlikkuse kasvatamiseks

Kõige suuremat tuge teadlikkuse kasvatamiseks ja mitte toetavate konseptsioonidega tegelemiseks olen saanud Ingvar Villido õpetusest. Selles raamatus räägib ta lihtsalt kuidas vabastada emotsioone ning elada suuremas kontaktis iseendaga.

Aga mu elus on palju veel

Elu on tervik, peab pakkuma rõõmu ja mu päevi täidab lisaks coachingule palju muutki. Tegelen turundusprojektidega, eesmärgistamise kursuste ja teadlikkuse kasvatamise ringidega. Lisaks armastan looduses kulgemist, kirjutamist, reisimist,  niisama molutamist, teatrit, naiselikus voos elamist, sõpradega koosolemist, kriya joogat, tantsimist ja aroomiteraapiat. Viimane neist annab lihtsalt kerguse ja meelerahu mu ellu. PS! Mu lemmik eeterlik õli on Tulsi ehk püha basiilik.